KLARA TYRINĖJA

KLARA VARDO REIKŠMĖ IR PRASMĖ MUMS

Klaros vardas jau kurį laiką skambėjo galvoje, tačiau ne kaip prekės ženklo pavadinimas. Šis vardas buvo renkamas mergaitei, kaip vienas iš galimų krikšto vardų... Bet pradėjus domėtis šiuo vardu, atradome tai, kas visiškai išpildė šio ženklo identitetą. Tad šiame įraše pasidalinsime kokia KLARA vardo reikšmė ir prasmė mums.

klara

KLARA VARDO DIENA minima 08.11 ir 08.12

VARDO KILMĖ

Klara - moteriška vardo forma, vedinys iš vyriškosios Clarus vardo formos, kuris reiškė "aiškus, šviesus, garsus". Klaro vardą nešiojo keli ankstyvieji šventieji. Moterišką formą išpopuliarino XIII amžiaus šventoji Klara iš Asyžiaus.

GLOBĖJAI

Šį vardą globoja Šv. Klaras (minimas 01.11) ir Šv. Klara iš Asyžiaus (minima 08.11).

KLARA vieta, kur teikiamos siuvinėjimo paslaugos ir pristatomi rankų darbo gaminiai. Tačiau ne tik TAI! Siekiame, kad siuvinėjimo amatas Lietuvoje dar labiau skleistųsi. Mūsų darbuose naudojamos technikos, kitose šalyse mena labai senus laikus ir turi galingą istoriją, tačiau čia Lietuvoje, šios technikos - sunkiai atpažįstamos. Todėl Klaros vardas leidžia mums sutapatinti šį prekės ženklą su moters asmeniu per kurį bandome visuomenę supažindinti su liunevilio vąšelio siuvinėjimu ir tuo pačiu ištransliuoti lietuvių požiūrį į naujas siuvinėjimo technikas. Visa tai aprašome straipsnyje Egzotiška siuvinėtojos kelionė: indiško amato istorija.

1194 m. liepos 16 d - 1253 m. rugpjūčio 11 d

Šv. Klara iš Asyžiaus

Chiara Offreduccio, žinoma kaip Klara Asyžietė, buvo italų šventoji, viena pirmųjų Pranciškaus Asyžiečio pasekėjų. Ji buvo kilusi iš turtingos italų šeimos ir jai buvo suplanuota palanki santuoka.  Tačiau Šv. Klara palikusi tėvus ir turtus, nusikirpo ilgus plaukus ir pasirinko skurdą. Įkvėpta šventojo Pranciškaus mokymo, ji įkūrė Vargšų damų ordiną – vienuolinį religinį moterų ordiną pagal pranciškonišką tradiciją.

<...> Dėl nuostabaus talento siūti ir siuvinėti, ji buvo pavadinta šv. globėja siuvinėtojų, ir tų kurie dirba su audiniais. Asyžiaus bažnyčiose Šv. Klara siuvinėjo išskirtinius altorių apdangalus. Ji tapo žinoma kaip "Asyžiaus siuvinėjimo" ambasadorė. Tai specialus siuvinėjimo kryželiu tipas, kuriame naudojams dvigubas dygsnis, nubrėžiantis motyvo kontūrus. Motyvo fonas išsiuvinėjamas kryželiu, taip uždengiant dvigubus dygsnius (motyvo kontūrą). <...>
Visą smulkią Šv. Klaros iš Asyžiaus biografiją (anglų k.) skaitykite šiame straipsnyje.

ŠV. KLARA

AKIŲ LIGŲ GLOBĖJA

AUKSAKALIŲ GLOBĖJA

SKALBĖJŲ GLOBĖJA

SIUVINĖTOJŲ GLOBĖJA

SIUVĖJŲ GLOBĖJA

GERO ORO GLOBĖJA

TELEVIZIJOS GLOBĖJA

SESERŲ KLARISIŲ GLOBĖJA

klara
PRASMĖ MUMS

KLARA tai ne tik gražiai skambantis vardas. Mums, tai vardas, už kurio - didinga asmenybė - šv. Klara! Negana to, ji yra siuvinėtojų globėja. Klara vardo reikšmė, mums labai prasminga, ir net įpareigojanti. Todėl tikime, kad su šv. Klaros užtarimu, keliausime savo vizijos link. Taip prisidedant prie siuvinėjimo amato puoselėjimo Lietuvoje.

klara

LOGOTIPO reikšmė

Mūsų pilno logotipo simbolikoje matomas ne tik KLARA vardas, tačiau išryškinta ir K raidė, kurios šriftas šiek tiek primena rytietiškus kraštus. Būtent iš ten atkeliavo mūsų siuvinėjimuose naudojama Aari technika.

Taip pat K raidę puošia žvaigždelės - spinduliai, tai Šv. Klaros, kaip siuvinėtojų globėjos simbolis.

Turbūt nerastume tinkamesnio vardo - pavadinimo prekės ženklui KLARA. Šis vardas, puikiai atspindi mūsų mylimą amatą, kuris turi neįkainojamą meninę, kultūrinę, išliekamąją vertę. Viliamės, kad nuo šiol vardas KLARA skambės ne tik dalyvaujant mergaitės krikšto (ar gimimo) vardo paieškose, bet vis dažniau bus linksniuojamas siuvinėtojų ir amatų puoselėtojų bendruomenėse ir ne tik.

klara
GIMTADIENIUI - KRIKŠTYNOMS - VESTUVĖMS

VARDINĖ - PERSONALIZUOTA DOVANA

Padovanokite PAPUOŠALŲ DĖŽUTĘ su rankomis siuvinėta vardo raide! Toks gaminys bus unikalus ir vienetinis. Dovana - kuri, pagaminta asmeniškai tam asmeniui visada palieka nuostabų jausmą. Nesunku nustebinti, kai žinai KAIP!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *